Qualdrop Hypermedia Nanomic

QualDrop HyperMedia Nanomic to japońskie złoże filtracyjne do akwariów słodkowodnych i słonowodnych. Złoże to jest produkowane w najnowszej technologii spiekania. Składa się z różnego rodzaju materiałów ceramicznych, głównie z mieszaniny tlenków krzemu SiO2 oraz tlenku glinu Al2O3. Tak spiekana mieszanina wielu rozmaitych związków mineralnych posiada właściwości emisji promieni dalekiej podczerwieni FIR (ang. Far Infrared Rays) oraz zapewnia niespotykaną porowatość a tym samym ogromną powierzchnię właściwą.

Ta unikalna struktura złóż filtracyjnych HyperMedia Nanomic oraz właściwości emisji promieni dalekiej podczerwieni czyni medium filtracyjne niesamowicie efektywnym. Emitowane promienie FIR powodują jonizację cząsteczek wody. Różne badania w dziedzinie biotechnologii potwierdzają, że promienie podczerwieni dalekiej odgrywają ważną rolę w życiu wszystkich organizmów żywych i roślin oraz mają ogromnie pozytywny wpływ na szereg procesów biochemicznych zachodzących w komórkach.
Hypermedia Nanomic dzięki niespotykanie rozwiniętej powierzchni posiada doskonałe własności absorpcyjne. Bardzo efektywnie usuwa zmętnienia i glony, przyczyniając się do krystaliczności wody w akwarium.

Ekstremalnie porowata struktura tworzy również idealne warunki do rozwoju bakterii. Dzięki niezliczonej ilości porów o różnej wielkości powstają strefy tlenowe jak również beztlenowe. Umożliwia to m.in. zachodzenie procesów nitryfikacji jak i denitryfikacji. Rozwijające się bakterie na powierzchni i wewnątrz HyperMedia Nanomic rozkładają niepożądane substancje i oczyszczają wodę m.in. z amoniaku i azotynów.

Zalety Qualdrop HyperMedia Nanomic:

  1. Przyczynia się do zapewnienia idealnej klarowności wody
  2. Doskonale usuwa zmętnienia
  3. Przyczynia się do lepszego wzrostu roślin
  4. W znaczący sposób poprawia właściwości wody, zwiększa ilość rozpuszczonego tlenu
  5. Zapewnia idealne warunki do rozwoju pożytecznej flory bakteryjnej
  6. Obojętny dla parametrów wody
  7. Ogromna powierzchnia filtracyjna 450 m2/ litr

Sposób użycia:

Złoże należy przepłukać przed zastosowaniem. Wkład należy wymieniać co 1,5- 2 lata.
Wkład powinien być umieszczony w koszach filtracyjnych za wkładami do czyszczenia mechanicznego.

 

Rekomendowane ilości złoża w akwarium:

0-60 litrów pojemności:  0,5 - 1,5 litrów złoża
60-120 litrów pojemności: 1,0 - 2,0 litrów złoża
120-240 litrów pojemności: 2,0 - 5,0 litrów złoża
240 -450 litrów pojemności: 3,0 - 10,0 litrów złoża

Qualdrop HyperMedia Nanomic - shape: RING S -  to złoże filtracyjne o kształcie pierścieni o rozmiarze ok. 1cm. Rekomendowane do mniejszych filtrów np. do krewetkariów i małych akwariów

Qualdrop HyperMedia Nanomic - shape: RING M -  to złoże filtracyjne o kształcie pierścieni o rozmiarze ok. 1,5 cm. Rekomendowane do większych filtrów.

Qualdrop HyperMedia Nanomic - shape: CYLINDER S -  to złoże filtracyjne o kształcie pierścieni o rozmiarze ok. 1cm. Rekomendowane do mniejszych filtrów np. do krewetkariów i małych akwariów

Qualdrop HyperMedia Nanomic - shape: CYLINDER  M -  to złoże filtracyjne o kształcie pierścieni o rozmiarze ok. 1,5 cm. Rekomendowane do większych filtrów.

Poniżej zdjęcia z mikroskopu elektronowego ukazujące złożoną porowatą strukturę złoża Qualdrop HyperMedia Nanomic

Poniżej zdjęcia pokazujące zdolności usuwania glonów oraz zmętnienia Qualdrop HyperMedia Nanomic

Udostępnij

Translate »
shares