Platinum Hybrid Soil


PHS to specjalnie opracowana wersja japońskiego podłoża aktywnego z dedykowanym systemem nawożenia.

Podłoże Platinum Hybrid Soil polecane jest do prostych  zbiorników akwariowych z roślinnością nie wymagającą pełnego nawożenia. Substrat pozwala na uzyskanie bardzo dekoracyjnych i efektownych akwariów na prostych roślinach takich jaki: cryptocoryny, anubiasy, saggitarie, microzoria, mchy i tym podobne. Ciemna barwa podłoża uwydatnia zieloną barwę liści i pędów roślin. Podłoże w naturalny sposób reguluje parametry wody w akwarium obniżając wartość parametrów pH, GH i KH.

 

Jedną z najważniejszych funkcji tego podłoża to oczyszczanie wody, Platinum Hybrid Soil pracuje jako filtr pochłaniając toksyny z wody, także amoniak i azotany. Kluczem tego zjawiska jest ekstremalnie porowata struktura podłoża o doskonałych własnościach absorpcyjnych. Specyficzny proces powstawania podłoża, dzięki któremu uzyskano tak dużą porowatość, zapobiega powstawaniu stref beztlenowych i przyspiesza zasiedlanie granulek PHS dużymi koloniami bakterii, szybko rozkładającymi amoniak i azotyny. Dzięki temu czas między podmianami wody znacznie się wydłuża. Rekomenduje się podmiany około 30% wody co 14 dni. Kolejna funkcja to stabilizacja pH. Platinum Hybrid Soil ma zdolność do stabilizacji pH w granicach 6,5-6,8 pH a przy miękkiej wodzie nawet 6,3 pH. Efekt stabilizacji pH  utrzymuje się przez długi okres.

Najważniejszą funkcją jest innowacyjny system nawożenia opracowany dla tego podłoża, cechuje go długi okres dostarczania składników odżywczych dla roślin przez system korzeniowy jak i do słupa wody. Kompletny zestaw nawozów został przygotowany w specjalnych saszetkach które aplikuje się pomiędzy dwie warstwy podłoża. Substancje odżywcze i nawozy zostały pokryte podwójnie spiekaną  powłoką, która zapewnia powolne i stałe uwalnianie substancji  niezbędnych dla roślin przed długi czas, nawet do 6 miesięcy.

Ilość sztuk saszetek nawozowych rekomendowana do odpowiednich wielkości akwarium:

akwarium 30-35 litrów 1 – 5 saszetek
akwarium 60 - 70 litrów 5 – 10 saszetek
akwarium 90-110 litrów 10 – 15 saszetek
akwarium 120-150 litrów 15 – 25 saszetek

Platinum Hybrid Soil - powder -  to podłoże o wielkości granulek ok. 1,6-3,0 mm

Dostępne opakowania:
 8 litrów

Sposób użycia:
Nie płukać podłoża przed użyciem. Umieścić połowę odpowiedniej ilości podłoża w akwarium. Rozmieścić na podłożu odpowiednią ilość woreczków nawozowych. Przysypać woreczki drugą częścią podłoża. Dobrze jest zwilżyć podłoże przed posadzeniem roślin i ułożeniem aranżacji. Napełnić zbiornik bardzo powoli, tak żeby uniknąć wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po zalaniu zbiornika, woda może być mętna. Zmętnienie powinno ustąpić po paru godzinach przy sprawnie działającej filtracji. Na powierzchni tafli wody może wystąpić film. Nie ma to wpływu, na jakość wody. Film może być usunięty ręcznie albo po przez cyrkulację wody.

Rekomendowane ilości podłoża:
Akwarium 30-35 litrów 6 – 8 litrów podłoża
Akwarium 60-70 litrów 12 – 16 litrów podłoża
Akwarium 90-110 litrów 18 – 24 litrów podłoża
Akwarium 120-150 litrów 24 – 32 litrów podłoża

 

Zalety:

• bardzo szybko krystalizuje wodę
• podłoże szybko usuwa zabarwienie drewna powstałe z korzeni  umieszczonych w  zbiorniku
• obniża i stabilizuję parametry pH, GH, KH
• porowata struktura idealna do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych
• duża zawartość substancji odżywczych dla roślin akwariowych
• długa żywotność podłoża

Uwagi!
Nie stosować produktu Platinum Hybrid Soil w połączeniu z innymi podłożami. Używać tylko do akwariów słodkowodnych do hodowli ryb ozdobnych i roślin nie przeznaczonych do konsumpcji. Nie stosować wkładów filtracyjnych oraz środków chemicznych obniżających pH i KH. W przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanego spadku wartości pH i KH.
Produkt nie jest lekiem na choroby roślin i ryb. Opakowanie może spowodować uduszenie. Chronić przed dziećmi.

Udostępnij

Translate »
shares