Qualdrop Primemedia Nanomic

QualDrop Primemedia Nanomic to japońskie ceramiczne  złoże do filtracji biologicznej. Wkład ten dzięki bardzo porowatej strukturze posiada ogromną powierzchnię filtrującą (500m2/l). Qualdrop Primemedia składa się z różnego rodzaju materiałów ceramicznych, głównie z mieszaniny tlenków krzemu SiO2 oraz tlenku glinu Al2O3. Dzięki swojej unikalnej budowie  wkład jest unikalnym miejscem do rozwoju flory bakteryjnej. Każde pojedyncze ziarno wkładu w swej unikalnej wewnętrznej strukturze  z niezliczoną ilością porów, tworzy idealne miejsce  dla zasiedlania ogromnych kolonii bakterii nitryfikacyjnych. Dzięki tej niezliczonej ilości porów o różnej wielkości, powstają strefy tlenowe jak również beztlenowe. Umożliwia to m.in. zachodzenie procesów nitryfikacji jak i denitryfikacji. Rozwijające się bakterie na powierzchni i wewnątrz Qualdrop Primemedia Nanomic rozkładają niepożądane substancje i oczyszczają wodę m.in. z amoniaku i azotynów.

Qualdrop Primemedia Nanomic dzięki niespotykanie rozwiniętej powierzchni posiada doskonałe własności absorpcyjne. Bardzo efektywnie usuwa zmętnienia i glony, przyczyniając się do krystaliczności wody w akwarium.


Zalety Qualdrop Primemedia Nanomic

  1. Przyczynia się do zapewnienia idealnej klarowności wody
  2. Doskonale usuwa zmętnienia i glony
  3. Przyczynia się do lepszego wzrostu roślin
  4. W znaczący sposób poprawia właściwości wody, zwiększa ilość rozpuszczonego tlenu
  5. Zapewnia idealne warunki do rozwoju pożytecznej flory bakteryjne
  6. Obojętny dla parametrów wody
  7. Ogromna powierzchnia filtracyjna 500 m2/ litr

Sposób użycia:

Złoże należy przepłukać przed zastosowaniem. Wkład należy czyścić (przepłukać) co mniej więcej 6 miesięcy.
Wkład powinien być umieszczony w koszach filtracyjnych za wkładami do czyszczenia mechanicznego.

 

Rekomendowane ilości złoża w akwarium:

0-60 litrów pojemności:  0,5 - 1,5 litrów złoża
60-120 litrów pojemności: 1,0 - 2,0 litrów złoża
120-240 litrów pojemności: 2,0 - 5,0 litrów złoża
240 -450 litrów pojemności: 3,0 - 10,0 litrów złoża

Qualdrop HyperMedia Nanomic - shape: CYLINDER S -  to złoże filtracyjne o kształcie pierścieni o rozmiarze ok. 1cm. Rekomendowane do mniejszych filtrów np. do krewetkariów i małych akwariów

Qualdrop HyperMedia Nanomic - shape: CYLINDER M -  to złoże filtracyjne o kształcie pierścieni o rozmiarze ok. 1,5 cm. Rekomendowane do większych filtrów.

Udostępnij

Translate »
shares