Jak działa, jaka skuteczność. Test użycia Z-1 Bio Protector

Z-1 Bio Protector firmy SL-Aqua to zupełnie nowy produkt na naszym rynku do kontroli populacji plenari i stułbi w akwariach. Użyliśmy tego preparatu w jednym z testowych zbiorników, gdzie ilość głównie plenari i stułbi wymknęła się spod kontroli. Na naszym rynku istnieją preparaty do eliminacji plenari i stułbi. Jednak zastosowanie ich w wielu przypadkach powoduje problemy. Czy Z-1 Bio Protector działa inaczej? Podzielimy się naszymi obserwacjami.

Preparat Z-1 Bio Protector użyto w zbiorniku o poj. 50 litrów wody, zgodnie z instrukcją stosowania. Polecamy zapoznanie się z dokładnym opisem i instrukcją stosowania.

DZIEŃ "ZERO". ZASTOSOWANIE PREPARATU. 

Na zdjęciach poniżej można zobaczyć początkową populację plenari oraz stułbi. I to nie jest wszystko co widać na zdjęciach … Tego co nie widać na zdjęciach jest dużooo więcej.

PO 24 GODZINACH.

Woda w zbiorniku nie uległa zmętnieniu. Stułbie przestały "funkcjonować", a ilość plenari spadła bardzo znacząco. Nie widać ich na szybach zbiornika. Można zauważyć jeszcze sprawne osobniki plenari na podłożu. Obecne w zbiorniku krewetki i ślimaki zachowują się normalnie.

DZIEŃ 7.

Po 7 dniach zgodnie z zaleceniami producenta wymieniamy 50% wody, w naszym przypadku 25 litrów.

OBSERWACJE.

Naszym zdaniem preparat Z-1 Bio Protector wykonał swoje zadanie. Populacja plenari spadła do tego stopnia, że krewetki mogą normalnie pobierać podany pokarm, co przed zastosowaniem preparatu było nie możliwe. Po 7-dniowej kuracji można było zaobserwować pojedyncze osobniki plenari, które nie stanowią już żadnego problemu. Stułbie przestały być obecne w zbiorniku. Woda przez cały czas kuracji (7 dni) nie uległa zmętnieniu. 

PODSUMOWANIE. WYDAJNOŚĆ PREPARATU.

Z naszych obserwacji wynika, że preparat Z-1 Bio Protector działa o wiele łagodniej i inaczej niż inne tego typu preparaty na rynku. Przede wszystkim dozuje się go RAZ (w odpowiedniej dawce) i po 7 dniach wymienia się 50% wody w zbiorniku. W naszym zbiorniku w sposób bezpieczny ograniczył on populację plenari do bardzo zadowalającego poziomu (czyli prawie „0” w stosunku do tego jaka była) nie powodując strat w krewetkach i problemów z funkcjonowaniem zbiornika. Trzeba mieć na uwadze, że plenaria mają bardzo dużą zdolność reprodukcyjną i całkowite oraz bezpieczne wyeliminowanie ich ze zbiornika jest praktycznie niemożliwe. Należy pamiętać że problemem nie jest obecność plenari w zbiorniku (jest ona bowiem częścią ekosystemu) a jej nadmierna ilość.  

Z-1 Bio Protector znajduje się w bardzo estetycznym i praktycznym opakowaniu. Opakowanie stanowi aluminiowe pudełeczko, w którym znajdziemy łyżeczkę miarową. Opakowanie zawiera 10 g, co na pierwszy rzut oka może wydawać się  mało, bo to tylko 10 g. Ale jeśli spojrzy się na dozowanie preparatu to sprawa zaczyna wyglądać inaczej. Jedna łyżeczka miarowa Z-1 Bio Protector odpowiada koło 0,18-0,19 g i jest to dawka na 25 litrowy zbiornik – czyli opakowanie 10 g wystarczy do przeprowadzenia kuracji w 52 zbiornikach 25 litrowych.  

Wykonane testy w żaden sposób nie mogą być gwarancją oferowanych produktów, przepisem na udane prowadzenie krewetkariów czy sukcesy hodowlane ze względu na dużą ilość zmiennych parametrów panujących w akwarium takich jak: parametry wody, temperatura, objętość zbiornika, sposób filtracji, oświetlenie, nawożenie, stężenie CO2, częstość podmian wody, różnorodności roślin, rodzaj i ilość użytych dekoracji, różny rozwój flory bakteryjnej, stężenie, rodzaj, forma  makro i mikroelementów itp. Gwarantujemy poprawność i rzetelność danych i informacji z tych wykonanych obserwacji. Wszelkie prawa zastrzeżone © Qualdrop 2017. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć oraz opisów bez zgody zabronione. All rights reserved © Qualdrop 2017. Copying, reproduction and use of photos and descriptions without permission is prohibited.

Udostępnij

Translate »