Pokarmy dla krewetek

Pokarmy QualDrop produkowane są z wykorzystaniem najnowszej technologii w tym m. in. zimnej ekstruzji i mikrokapsułkowania. Proces produkcji gwarantuje zachowanie wartości odżywczych użytych surowców. Struktura pokarmu jest trwała, dzięki czemu nie rozpada się w wodzie i nie zanieczyszcza podłoża. Pokarmy zachowują trwałą miękką strukturę w akwarium, dzięki czemu są one dostępne dla krewetek przez bardzo długi okres. Pokarmy mają wielkość kawałków ok. 12mm oprócz pokarmu PIKOo. Linia pokarmów QualDrop obecnie składa się z pokarmów podstawowych oraz uzupełniających.

POKARMY PODSTAWOWE

Pokarmy podstawowe to VITAL (pokarm wspomagający wzrost i wybarwienie), MOLT (pokarm wspomagający wylinkę), REPRO (pokarm stymulujący rozmnażanie) oraz PIKOo (pokarm dla nowonarodzonych i młodych krewetek). Pokarmy mają wielkość kawałków ok. 12mm oprócz pokarmu PIKOo.

POKARMY UZUPEŁNIAJĄCE

Pokarmy uzupełniające to: MICROALGAE (Mikroglony), SPINACH (Szpinak), KRILL (Kryl), GREEN MUSEL (Zielona małża). Pokarmy mają wielkość kawałków ok. 12 mm.

Jak karmić krewetki pokarmami Qualdrop
Pokarmem do codziennego stosowania jest pokarm VITAL. Pokarmy BREED i MOLT stosuje się na przemian od 1 do 2 razy w tygodniu zamiast pokarmu VITAL. Pokarmy uzupełniające można stosować 3-5 razy w tygodniu jednorazowo podając jeden rodzaj. Nie można karmić codziennie pokarmami BREED i MOLT.  Informacje na temat zawartości składników odżywczych oraz składu znajdują się pod tym linkiem. 


Uwagi dodatkowe

Pokarmy należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze pokojowej. Bezwzględnie należy unikać wyciągania pokarmów mokrymi palcami, aby nie dopuścić do zawilgocenia pokarmu w opakowaniu. Może wtedy dojść do zawilgocenia całości pokarmu i rozwoju niepożądanych, szkodliwych mikoroorganizmów w tym pleśni i grzybów.
Krewetek nie należy karmić dużymi ilościami pokarmów. Należy pamiętać, że krewetki należy dokarmiać a nie karmić. Zbiornik z krewetkami należy prowadzić tak, aby krewetki miały jak najwięcej naturalnego pokarmu. Należy dodatkowo zadbać o podawanie świeżego pokarmu takiego jak: pokrzywa, jarmuż, oraz różnego rodzaju liście. 


Informacje dodatkowe

Pokarmy są pochodzenia europejskiego i spełniają wszelkie wymogi przepisów Unii Europejskiej. Nasza firma posiada wpis do Rejestru Podmiotów Paszowych pod numerem PL2466111p.

Udostępnij

Translate »
shares