GH+ LC – mineralizator wody RO dla krewetek

GH+ LC mineralizator wody RO

Mineralizator GH+ LC Shrimp to preparat przeznaczony do mineralizacji wody RO dla krewetek.  Formulacja jest zoptymalizowana pod kątem wymagań krewetek rodzaju caridina.  Jest on w formie płynnej, co bardzo ułatwia jego dozowanie i uzyskanie dokładnie żądanych parametrów wody. GH+ LC Shrimp  zawiera odpowiednio dobrane i zbilansowane niezbędne minerały oraz inne składniki, budujące twardość ogólną wody GH, zapewniając właściwą osmoregulację oraz dający niższą końcową przewodność, stąd nazwa LC (ang. lower conductivity - niższa przewodność). GH+ LC Shrimp  nie zmienia twardości węglanowej KH oraz  wartości pH przygotowywanej wody.  Każde opakowanie mineralizatora GH+ LC Shrimp  zawiera system precyzyjnego dozowania, dzięki czemu ułatwia bardzo dokładne przygotowanie wody o żądanej wartości GH. 

Zastosowany system dozowania jest bardzo elastyczny i umożliwia precyzyjne dozowanie GH+ LC Shrimp  zarówno do dużych akwariów jak i małych. Można dokładnie wydozować np. 0,5 ml jak również 3 ml czy 20 ml. GH+ LC Shrimp występuje w opakowaniach o pojemności 125 ml i 500 ml. Zastosowany system dozowania wykorzystywany nie tylko w preparacie GH+ LC ale również w innych naszych preparatach jest prawnie chroniony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej.

GH+LC 125 ml

GH+ LC 500 ml

DAWKOWANIE

5 ml preparatu GH+ LC Shrimp dodany do 10 l wody podnosi twardość ogólną GH o ok. 5 oGH ± 5% i przewodność o ok. 240 uS ± 5% netto*. Zaleca się stosowanie mineralizatora GH+ ONE Shrimp wraz preparatem TRACE ONE, który dostarcza i uzupełnia do przygotowywanej wody niezbędnych mikroelementów i pierwiastków śladowych.

*przewodność właściwa H netto to przewodność właściwa H bez uwzględnienia przewodności właściwej H użytej wody RO. Całkowita przewodność właściwa H=H netto+ H RO.


Poniżej udostępniamy kalkulator, który umożliwia obliczenie otrzymanie twardości ogólnej wody GH jak i przewodności właściwej H w zależności od objętości przygotowywanej wody do podmian przy użyciu mineralizatora GH+ LC Shrimp. Kalkulatory są również dostępne w wersji mobilnej.

Trzeba mieć na uwadze, że kalkulator jest „skalibrowane” tylko i wyłącznie z mineralizatorem GH+ LC Shrimp.  Jeśli zachodzi konieczność korekty parametrów wody GH i H w zbiorniku, w którym nie był stosowany GH+ LC Shrimp należy najpierw skorzystać z dodatkowych kalkulatorów. Konieczna jest znajomość wartości GH i H.

Obliczenie ilości
GH+ LC Shrimp

Twardość ogólna, GH = 0

UWAGA! Chronić przed dziećmi.  W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi. Należy zwrócić uwagę na czystość dozownika/dozowników. Używać ich tylko do jednego preparatu. Nie należy płukać dozownika ani zanurzać w wodzie zawierającej florę bakteryjną np. w wodzie z akwarium. Nie należy używać dozowników jednocześnie do dozowania preparatów bakteryjnych, wtedy cały roztwór w butelce może ulec zakażaniu. Dozowniki po użyciu najlepiej przepłukać dokładnie wodą RO i wysuszyć.

Dostępne opakowania: 125 ml, 500 ml

Produkt dostępny do zamówienia w naszym sklepie.

All rights reserved © Qualdrop 2018. Copying reproduction and use of  some images and descriptions without permission is prohibited.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Qualdrop 2018. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie niektórych zdjęć oraz opisów bez zgody zabronione.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner