Rich Solution

Rich Solution to preparat makroelementowy zawierający łatwo przyswajalne formy azotu i fosforu. Jest przeznaczony do zbiorników z krewetkami. Zawiera główne makroelementy: azot i fosfor oraz małe ilości potasu. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zbiornika z krewetkami oraz do wzrostu roślin. Zwiększa ilość fitoplanktonu. Zawiera azot w formie organicznej. Rich Solution dodatkowo zawiera kwasy humusowe pochodzenia naturalnego, które wspomagają rozwój mikroorganizmów oraz roślin w zbiorniku z krewetkami. Polecany do startu zbiornika i do regularnego stosowania. Nie zawiera mikroelementów. Nie podnosi przewodności właściwej (w znaczący widoczny sposób), twardości ogólnej ani wartości pH. Opracowany do użycia w zbiornikach z krewetkami.

Dozowanie, jak używać Rich Solution

1 ml (1 naciśnięcie pompki) dodany do 25 l wody dostarcza około 1 ppm NO3 (jako ekwiwalent) oraz 0,1 ppm PO4. W nieznaczącym stopniu podnosi stężenie potasu w akwarium. Przy stężeniu PO4 0,1 mg/l jest to około 0,03-0,04 mg/l.

Sposób użycia: Przy dużej ilości roślin, mchów: Typowo dawka 1-2 ml na 25 l wody 2-3 razy w tygodniu. Przy małej i średniej ilości roślin, mchów dawkę należy odpowiednio zmniejszyć.

Możne być używany do ułatwienia startu zbiorników.  W przypadku startu nowych zbiorników dla krewetek:  Na start zbiornika 2ml/25 l. Podczas dojrzewania zbiornika 1 ml/25 l co 2 dni.

RICH Solution 500 ml

Ważna uwaga: Wszystkie testy akwarystyczne na NO3 nie wykrywają poprawnie formy azotu zawartej w Rich Solution. Dozowanie preparatu „na siłę”, aby w końcu ulubiony test akwarystyczny na obecność NO3 pokazał obliczoną wartość NO3 jest poważnym błędem. Takie postępowanie może  doprowadzić do niekontrowanego wzrostu jonów NO3, NH4 jak i NO2.  

UWAGA! Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Przed użyciem przeczytać etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Zużyć w ciągu 6 miesięcy po otwarciu opakowania. Data ważności: na opakowaniu.

Dostępne opakowania: 500 ml 

Produkt dostępny w naszym sklepie sklepie.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner