NGreen – nawóz azotowy dla roślin wodnych

NGreen

N GREEN ONE to specjalna kompozycja różnych form azotu, łatwo przyswajalnych przez rośliny zalecany do dojrzałych zbiorników. Do niedojrzałych, nowo założonych zalecamy azot DuraN. Zapewnia zdrowy i intensywny wzrost roślin. Azot jest kluczowym składnikiem kwasów nukleinowych, aminokwasów i chlorofilu. Brak azotu przeważnie prowadzi do zahamowania wzrostu roślin i problemów z glonami. N GREEN ONE nie zawiera potasu i fosforu.

1 ml preparatu N GREEN ONE dodany do 10 litrów odpowiada ekwiwalentowi stężenia 10 mg NO3 na litr (1 ml dodany do 100 l wody odpowiada ekwiwalentowi stężenia 1 mg NO3). Jednak od razu po wydozowaniu dawki N GREEN ONE stężenie jonów azotanowych jest nie wykrywalne przez powszechne testy akwarystyczne. 

Ważna uwaga: Wszystkie testy akwarystyczne na NO3 nie wykrywają poprawnie formy azotu zawartej w NGREEN ONE. Dozowanie preparatu „na siłę”, aby ulubiony testy akwarystyczny na obecność NO3 pokazał obliczoną wartość NO3 jest poważnym błędem.  Może to doprowadzić do niekontrowanego wzrostu jonów NH4 jak i NO2. Efekt ten może się nasilać w nowych, niedojrzałych zbiornikach . NGREEN ONE zaleca się podawać zgodnie dawkowaniem na etykiecie czyli 1 ml/100l wody dostarcza azot jako ekwiwalent 1 ppm NO3.

Orientacyjne dzienne dozowanie wyjściowe N GREEN
Akwarium z małą ilością roślin, CO2 małą ilość światła 0,5 -1 ml /100 litrów wody
Akwarium ze średnią ilością roślin, CO2, duża ilość światła 1 – 1,5 ml/ 100 litrów wody
Akwarium z dużą i bardzo dużą ilością roślin, CO2, bardzo duża ilość światła 2-3 ml /100 litrów

NGreen

DuraN 500 ml

Poniżej udostępniamy prosty kalkulator, który ułatwia dokonanie ewentualnej korekty, uzupełnienia stężenia azotanów w zbiorniku lub przygotowywanej wodzie do podmian. Oblicza ilość ml preparatu NGreen, w zależności od stężenia azotanów (NO3), jakie ma być docelowo w zbiorniku. 

W kalkulatorze należy podać:

Ilość netto wody w zbiorniku – jest to ilość „netto” wody w zbiorniku (nie pojemność nominalna zbiornika) czyli bez podłoża, dekoracji, kamieni. "Plus" oczywiście z wodą np. w systemie filtracji i ewentualnie "reaktorach" CO2.
Obecne stężenie NO3 [mg/l] – jest to obecne znane stężenie NO3 w zbiorniku, w mg/l
Planowane stężenie NO3 [mg/l] – jest to planowane, czyli takie, jakie chcemy osiągnąć w zbiorniku, w mg/l

 

NGreen - obliczenie dawki azotu (NO3)

 

Uwaga! Jeśli jest tylko potrzeba obliczania aktualnej dawki na daną objętość, to w polu Obecne stężenie NO3 [mg/l] należy wpisać 0 - zero

UWAGA! Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Przed użyciem przeczytać etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Zużyć w ciągu 3 miesięcy po otwarciu opakowania. Data ważności: na opakowaniu.

Produkt dostępny w naszym sklepie sklepie.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner