Duran – nawóz azotowy dla roślin wodnych

DuraN

DuraN to wydajny nawóz azotowy dla roślin wodnych zawierający zbilansowaną ilość magnezu (Mg), wapnia (Ca) oraz niewielką ilość potasu (K). Dostarcza azotu w głównie formie NO3. Nieznacznie podnosi twardość ogólną GH oraz stężenie potasu. DuraN polecany jest do świeżo założonych, niedojrzałych zbiorników.

1 ml DuraN na 10 l daje ok.  10 ppm NO3, 1,5 ppm K.

1 ml DuraN na 100 l daje ok.  1 ppm NO3, 0.15 ppm K.

Orientacyjne dzienne dozowanie wyjściowe DuraN
Akwarium z małą ilością roślin, CO2 małą ilość światła 0,5 -1 ml /100 litrów wody
Akwarium ze średnią ilością roślin, CO2, duża ilość światła 1 – 1,5 ml/ 100 litrów wody
Akwarium z dużą i bardzo dużą ilością roślin, CO2, bardzo duża ilość światła 2-3 ml /100 litrów

 

 

DuraN

DuraN 500 ml

Poniżej udostępniamy prosty kalkulator, który ułatwia dokonanie ewentualnej korekty, uzupełnienia stężenia azotanów w zbiorniku lub przygotowywanej wodzie do podmian. Oblicza ilość ml preparatu DuraN, w zależności od stężenia azotanów (NO3), jakie ma być docelowo w zbiorniku. W kalkulatorze należy podać:

Ilość netto wody w zbiorniku – jest to ilość „netto” wody w zbiorniku (nie pojemność nominalna zbiornika) czyli bez podłoża, dekoracji, kamieni. "Plus" oczywiście z wodą np. w systemie filtracji i ewentualnie "reaktorach" CO2.
Obecne stężenie NO3 [mg/l] – jest to obecne znane stężenie w zbiorniku, w mg/l
Planowane stężenie NO3 [mg/l] – jest to planowane, czyli takie, jakie chcemy osiągnąć w zbiorniku, w mg/l

 

DuraN - oblicznie dawki azotu (NO3)

Wzrost stężenia potasu, K= 0 [mg/l]

 

Uwaga! Jeśli jest tylko potrzeba obliczania aktualnej dawki na daną objętość, to w polu Obecne stężenie NO3 [mg/l] należy wpisać 0 - zero
Uwaga! Kalkulator dawek dziennych znajduje się pod tym linkiem.

UWAGA! Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Przed użyciem przeczytać etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Zużyć w ciągu 3 miesięcy po otwarciu opakowania. Data ważności: na opakowaniu.

Produkt dostępny w naszym sklepie sklepie.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner