K Clarity – nawóz potasowy dla roślin wodnych

K Clarity

ZASTOSOWANIE

K CLARITY ONE to preparat dostarczający potas, niezbędny do wzrostu i metabolizmu roślin. Dzięki specjalnej formule potas jest łatwo i szybko przyswajalny przez rośliny. K CLARITY ONE jest szczególnie polecany do zbiorników z aktywnym podłożem i systemem dozowania CO2. Rekomendowane stężenie potasu w typowym akwarium roślinnym wynosi od około 5 do 15 mg/l. Optymalne dawki i docelowe stężenie potasu należy dobrać indywidualnie do każdego akwarium biorąc pod uwagę ilość i gatunki roślin, oświetlenie, rodzaj podłoża, twardość wody, stężenie CO2 oraz stężenia innych składników pokarmowych roślin takich jak azot czy fosfor.

DAWKOWANIE

1 ml K CLARITY ONE na 25 l wody podnosi stężenie potasu do ok. 4 mg/l
1 ml K CLARITY ONE na 100 l wody podnosi stężenie potasu do ok. 1 mg/l

W przypadku przedawkowania należy natychmiast podmienić część wody w akwarium. K CLARITY ONE po podaniu powoduje nietrwały wzrost wartości pH, która wraca do wartości początkowej w miarę poboru potasu przez rośliny. Rekomendujemy używanie K CLARITY ONE razem z innymi preparatami z serii PLANT ONE.
K CLARITY polecany jest do zbiorników z dozowaniem CO2. 


Warto wiedzieć, że:

5 ml K Clarity dodane do 25 l wody RO będzie powodowało wzrost potasu do ok. 20 ppm i  wykrywany przez testy kropelkowe wzrost KH o ok. 1,5 dKH. Taki wzrost KH jest bez znaczenia, tym bardziej że jest on przemijający, tzn. nietrwały.


K Clarity

K Clarity

Poniżej udostępniamy kalkulator, który ułatwia dokonanie ewentualnej korekty stężenia potasu lub przygotowywanej wodzie do podmian. Oblicza ilość ml preparatu K Clarity, w zależności od stężenia potasu (K), jakie ma być docelowo w zbiorniku. W kalkulatorze należy podać:

Ilość netto wody w zbiorniku – jest to ilość „netto” wody w zbiorniku (nie pojemność nominalna zbiornika) czyli bez podłoża, dekoracji, kamieni. "Plus" oczywiście z wodą np. w systemie filtracji i ewentualnie "reaktorach" CO2.
Obecne stężenie K [mg/l] – jest to obecne znane w zbiorniku, w mg/l
Planowane stężenie K [mg/l] – jest to planowane, czyli takie, jakie chcemy osiągnąć w zbiorniku, w mg/l

 

K Clarity - oblicznie dawki potasu (K)

 

Uwaga! Jeśli jest tylko potrzeba obliczania aktualnej dawki na daną objętość, to w polu Obecne stężenie K [mg/l] należy wpisać 0 - zero

UWAGA! Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Przed użyciem przeczytać etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Zużyć w ciągu 6 miesięcy po otwarciu opakowania. Data ważności: na opakowaniu.

Produkt dostępny w naszym sklepie sklepie.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner