P Grow – nawóz fosforowy dla roślin wodnych

P Grow

ZASTOSOWANIE

P GROW ONE to preparat dostarczający fosfor. Fosfor jest nie tylko niezbędnym składnikiem szeregu związków organicznych oraz wielu enzymów. Dodatkowo za pośrednictwem wysokoenergetycznych związków fosforanowych typu ADP lub ATP jest głównym przenośnikiem i akumulatorem energii w procesach biochemicznych zachodzących w roślinach. P GROW zawiera dodatkowo składniki zwiększające przyswajalność i wykorzystanie makro i mikro elementów. P GROW ONE jest szczególnie polecany do zbiorników z aktywnym podłożem i systemem dozowania CO2.

DAWKOWANIE

1 ml P GROW ONE na 100 l wody podnosi stężenie PO4 do ok. 0,1 mg/l.

P GROW ONE w nieznaczącym stopniu podnosi stężenie potasu w akwarium. Przy stężeniu PO4 0,1 mg/l o około 0,03-0,04 mg/l. Optymalne dawki i docelowe stężenie fosforu należy dobrać indywidualnie do każdego akwarium, biorąc pod uwagę ilość i gatunki roślin, oświetlenie, rodzaj podłoża, twardość wody, stężenie CO2 oraz stężenia innych składników pokarmowych roślin takich jak azot czy potas. W przypadku przedawkowania należy natychmiast podmienić część wody w akwarium. Rekomendujemy używanie P GROW razem z innymi preparatami z serii PLANT ONE.

P Grow

P Grow

Poniżej udostępniamy kalkulator, który ułatwia dokonanie ewentualnej korekty stężenia fosforu w postaci fosforanów (PO4) lub przygotowywanej wodzie do podmian. Oblicza ilość ml preparatu P Grow, w zależności od stężenia jonów fosforanowych (PO4), jakie ma być docelowo w zbiorniku. W kalkulatorze należy podać:

Ilość netto wody w zbiorniku – jest to ilość „netto” wody w zbiorniku (nie pojemność nominalna zbiornika) czyli bez podłoża, dekoracji, kamieni. "Plus" oczywiście z wodą np. w systemie filtracji i ewentualnie "reaktorach" CO2.
Obecne stężenie PO4 [mg/l] – jest to obecne znane stężenie PO4 w zbiorniku, w mg/l
Planowane stężenie PO4 [mg/l] – jest to planowane, czyli takie, jakie chcemy osiągnąć w zbiorniku, w mg/l

 

P Grow - obliczenie dawki fosforu (PO4)

 

Uwaga! Jeśli jest tylko potrzeba obliczania aktualnej dawki na daną objętość, to w polu Obecne stężenie PO4 [mg/l] należy wpisać 0 - zero

UWAGA! Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza, należy pokazać pojemnik lub etykietę. Przed użyciem przeczytać etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z krewetkami, rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Zużyć w ciągu 3 miesięcy po otwarciu opakowania. Data ważności: na opakowaniu.

Produkt dostępny w naszym sklepie sklepie.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner