power house bottom f

Bottom F - Power House

Power House BOTTOM F to japońskie naturalne, mineralne podłoże akwarystyczne komponowane z naturalnej ziemi. Jest bogate w naturalne kwasy fulwowe, humusowe i minerały występujące naturalnie w naturze. Bardzo dobrze wspomaga przede wszystkim rozwój krewetek ozdobnych typu Caridina oraz wpływa korzystnie na rozwój roślin w zbiorniku. Przy użyciu odpowiedniej mineralizacji wody (woda RO + mineralizator) pomaga utrzymać miękką kwaśną wodę o pH poniżej 6, która jest idealna dla krewetek typu Taiwan Bee oraz innych zwierząt i roślin wodnych preferujących takie warunki.

Bottom F - Power House

Czy wiesz, że ...
Power House
to wiodąca japońska marka mediów filtrujących oraz naturalnych podłoży przeznaczonych akwarystów. Power House zyskał świetną reputację wśród profesjonalistów i entuzjastów w Japonii, zwłaszcza ze względu na jego długotrwałą wydajność.

Produkty Power House zostały opracowane zgodnie z koncepcją maksymalnej wydajności i trwałości dla akwarystów, którzy przywiązują szczególną wagę do jakości wody dla swoich roślin, zwierząt wodnych, w swoim akwarium. Produkty Power House na dobre zawitają w naszej ofercie.

Bottom F - Power House

Sposób użycia 
Nie płukać podłoża Power House BOTTOM F przed użyciem. Wsypać odpowiednią ilość podłoża Power House na dno zbiornika. Dobrze jest zwilżyć podłoże przed posadzeniem roślin i ułożeniem aranżacji. Napełnić zbiornik bardzo powoli, tak żeby uniknąć wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po zalaniu zbiornika, woda może być mętna. Zmętnienie powinno ustąpić po paru godzinach przy sprawnie działającej filtracji. Po otwarciu opakowania zużyć całą zawartość. Podłoże Power House BOTTOM F posiada naturalną wilgotność i nie można dopuścić do wyschnięcia granulek. W przeciwnym wypadku może dojść do rozpadu suchych granulek podłoża w kontakcie z wodą.


Rekomendowane ilości podłoża w zależności od wielkości akwarium:
25 litrów – 3 l
35 litrów – 4 ÷ 6 l
60 litrów – 8 ÷12 l
160 litrów – 24 ÷ 32 l


Uwaga! Nie stosować podłożą Power House BOTTOM F w połączeniu z innymi podłożami. Nie używać z filtrami podżwirowymi – może dochodzić wtedy do niekontrolowanej eluacji (wymywania) składników mineralnych. Używać tylko do akwariów słodkowodnych do hodowli ryb ozdobnych i roślin nie przeznaczonych do konsumpcji. Nie stosować wkładów filtracyjnych oraz środków chemicznych obniżających pH i KH. W przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanego spadku wartości pH i KH. Chronić przed dziećmi. Widoczne mikrootwory w opakowaniu podłoża to nie jest żądana wadą worka. Każdy worek (każdej pojemności) podłoża zawiera mikrowentylację w postaci małych otworków w różnych częściach worka, które podczas zmian temperatury umożliwia wydostawanie się nadmiaru wilgoci z worka.


Dostępne opakowania:
3 l (waga ok. 2,6kg) oraz 8 l (waga ok. 7 kg). Produkt dostępny jest w naszym sklepie internetowym

WAŻNE: Opakowania wszystkich podłóż (Platinum Soil, Master Soil, Power House) opuszczając linię produkcyjną w Japonii mają pojemność nominalną zgodną z deklaracją objętości na worku, czyli np. 1 l, 3 l, 8 l. Pojemność wypełnienia worka według przepisów mierzona jest w warunkach rozprężenia podłoża po produkcji i po przesianiu na sicie o określonej wielkości oczka. W warunkach składowania i transportu gotowe worki poddawane są ściskowi a podłoże powolnemu wysychaniu. Podłoże przed pakowaniem ma 100% objętości. Z upływem czasu, po procesie pakowania, objętość zostaje zagęszczona do około 85%, głównie z powodu utraty wilgotności – wysychania (granulki podłoża się kurczą). Stąd może wynikać mniejsza pojemność w litrach podłoża w danych opakowaniach. Jest to zjawisko naturalne i nie jest to wada produktu. Oficjalna informacja nt. znajduje się również na stronie producenta w Japonii, pod tym linkiem http://jun-co.com/archives/3966/

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner