Mg UP

Mg Up 500 ml

Mg Up jest preparatem akwarystycznym zawierającym magnez. Magnez jest makroelementem, który bierze udział w wielu reakcjach chemicznych w roślinach. Jest niezbędnym składnikiem dla fotosyntezy i wzrostu roślin, pełni rolę aktywatora enzymów. Wraz z wapniem stanowi także główny składnik budujący twardość wody. Mg Up służy do uzupełnienia braków magnezu w akwarium oraz do ewentualnej korekty jego stężenia podczas przygotowywania wody do podmian. 

DAWKOWANIE
1 ml Mg Up dodane do 10 l wody podnosi stężenie jonów Mg+2 o ok. 5 mg/l.
1 ml Mg Up dodane do 100 l wody podnosi stężenie jonów Mg+2 o ok. 0,5 mg/l.
10 ml Mg Up dodane do 100 l wody podnosi stężenie jonów Mg+2 o ok. 5 mg/l.

Dostępne opakowania: 500 ml
Produkt dostępny jest w naszym sklepie internetowym. 

Zeskanuj kod QR z etykiety produktu - Oblicz i dopasuj stężenie jonów Mg+2 do swojego akwarium...

Poniżej udostępniamy kalkulator, który ułatwia dokonanie ewentualnej korekty stężenia magnezu (Mg+2) w zbiorniku lub przygotowywanej wodzie do podmian. Oblicza ilość ml preparatu Mg Up, w zależności od stężenia magnezu (Mg+2), jakie ma być docelowo w zbiorniku. W kalkulatorze należy podać:

Ilość netto wody w zbiorniku – jest to ilość „netto” wody w zbiorniku (nie pojemność nominalna zbiornika) czyli bez podłoża, dekoracji, kamieni. "Plus" oczywiście z wodą np. w systemie filtracji i ewentualnie "reaktorach" CO2.
Obecne stężenie Mg+2 [mg/l] – jest to obecne znane stężenie magnezu w zbiorniku, w mg/l
Planowane stężenie Mg+2 [mg/l] – jest to planowane, czyli takie, jakie chcemy osiągnąć w zbiorniku, w mg/l
Po za tym kalkulator oblicza Wzrost twardości ogólnej, GH pochodzącej od jonów Mg+2 po podaniu odpowiedniej dawki preparatu Mg Up.

 

Mg Up - korekta zawartości Magnezu - Mg+2

Wzrost twardości ogólnej, GH = 0

 

Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z rybami i roślinami ozdobnymi. Preparat przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej. Ewentualny osad na dnie butelki jest zjawiskiem naturalnym i nie jest wadą produktu. Chronić przed dziećmi. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Dokładnie umyć ręce po użyciu.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner