Platinum Soil – naturalne podłoże aktywne

Japońskie aktywne podłoże akwarystyczne z naturalnej ziemi. Podłoże Platinum Soil pozwala na uzyskanie bardzo dekoracyjnego i efektownego zbiornika roślinnego. Ciemna barwa podłoża uwydatnia zielone i czerwone kolory liści i pędów roślin. Podłoże w naturalny sposób reguluje parametry wody w akwarium obniżając wartość parametrów pH, GH i KH. Platinum Soil tworzy miękką, lekko kwaśną wodę, idealną dla krewetek, ryb słodkowodnych i roślin. Świetnie nadaje się jako podłoże do hodowli krewetek. Zawiera duże ilości stopniowo uwalnianych składników odżywczych i zapewnia zrównoważony wzrost nawet dla najbardziej wymagających roślin akwariowych. Porowata struktura podłoża czyni je doskonałym siedliskiem wspierającym rozwój bakterii nitryfikacyjnych. Usuwa zabarwienie wody pochodzące od korzeni ozdobnych umieszczanych w akwarium. Dzięki doskonałym własnościom filtracyjno-sorpcyjnym pomaga w utrzymaniu stabilnej, zdrowej, czystej i krystalicznej wody w zbiorniku wodnym.
Podłoże Platinum Soil występuje w dwóch barwach: czarnym Platinum Soil black i ciemno brązowym Platinum Soil brown.

Poniżej nowe opakowania 1 l, 3 l, 8 l, które pojawiły się na rynku w już 2018 a w 2019 będą jako jedyne...

Platinum soil - powder -  to podłoże o wielkości granulek ok. 1,6-3,0 mm

Platinum soilnormal -  to podłoże o wielkości granulek ok. 3,0-4,0 mm

Poniżej zdjęcia z mikroskopu elektronowego ukazujące złożoną porowatą strukturę granulek Platinum Soil.

Dostępne opakowania:
 8 litrów,  3 litry, 1 litr.

Sposób użycia:
Nie płukać podłoża przed użyciem. Umieścić odpowiednią ilość podłoża w akwarium. Dobrze jest zwilżyć podłoże przed posadzeniem roślin i ułożeniem aranżacji. Napełnić zbiornik bardzo powoli, tak żeby uniknąć wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po zalaniu zbiornika woda może być mętna. Zmętnienie powinno ustąpić po paru godzinach przy sprawnie działającej filtracji. Na powierzchni tafli wody może wystąpić film. Nie ma to wpływu na jakość wody. Może być usunięty ręcznie albo po przez cyrkulację wody.

Po otwarciu opakowania najlepiej zużyć całą zawartość. Podłoże  posiada naturalną wilgotność i nie można dopuścić do wyschnięcia granulek. W przeciwnym wypadku może dojść do rozpadu suchych granulek podłoża w kontakcie z wodą. Jeśli jest potrzeba przechowywania podłoża to powinno być przechowywane w zamkniętym oryginalnym  opakowaniu, które posiada mikrowentylację.

Rekomendowane ilości podłoża:
Akwarium 35 litrów 6 – 8 litrów podłoża
Akwarium 57 litrów 8 – 11 litrów podłoża
Akwarium 157 litrów 24 – 32 litrów podłoża

W przypadku zastosowania Platinum Soil do hodowli krewetek typu bee prosimy o zapoznanie się z obszernym artykułem: START KREWETKARIUM Z PODŁOŻEM PLATINUM SOIL  English version is available:  START A SHRIMP TANK USING THE PLATINUM SOIL SUBSTRATE

Jeśli natomiast interesuje Cię typowo roślinny zbiornik to zapraszamy do przeczytania artykułu:  CO NIECO O NAWOŻENIU SUBSTRATÓW AKTYWNYCH. PLATINUM SOIL – NAJLEPSZY SUBSTRAT AKTYWNY.  English version is available:   A BIT ABOUT FERTILIZATION OF ACTIVE SUBSTRATES. PLATINUM SOIL – THE BEST ACTIVE SUBSTRATE.

 Zalety:
• bardzo szybko krystalizuje wodę
• obniża i stabilizuję parametry pH, GH, KH
• porowata struktura idealna do rozwoju bakterii nitryfikacyjnych
• duża zawartość substancji odżywczych dla roślin akwariowych
• długa żywotność podłoża

Uwagi!
Nie stosować produktu Platinum Soil w połączeniu z innymi podłożami. Używać tylko do akwariów słodkowodnych do hodowli ryb ozdobnych i roślin nie przeznaczonych do konsumpcji. Nie stosować wkładów filtracyjnych oraz środków chemicznych obniżających pH i KH. W przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanego spadku wartości pH i KH. Produkt nie jest lekiem na choroby roślin i ryb. Opakowanie może spowodować uduszenie. Chronić przed dziećmi. Widoczne mikrootwory w opakowaniu podłoża to nie jest żądana wadą worka. Każdy worek (każdej pojemności) podłoża zawiera mikrowentylację w postaci małych otworków w różnych częściach worka, które podczas zmian temperatury umożliwia wydostawanie się nadmiaru wilgoci z worka.

Podłoże można zakupić w naszym sklepie internetowym bądź na naszych aukcjach Allegro

 

WAŻNE: Opakowania wszystkich podłóż (Platinum Soil, Master Soil, Power House) opuszczając linię produkcyjną w Japonii mają pojemność nominalną zgodną z deklaracją objętości na worku, czyli np. 1 l, 3 l, 8 l. Pojemność wypełnienia worka według przepisów mierzona jest w warunkach rozprężenia podłoża po produkcji i po przesianiu na sicie o określonej wielkości oczka. W warunkach składowania i transportu gotowe worki poddawane są ściskowi a podłoże powolnemu wysychaniu. Podłoże przed pakowaniem ma 100% objętości. Z upływem czasu, po procesie pakowania, objętość zostaje zagęszczona do około 85%, głównie z powodu utraty wilgotności – wysychania (granulki podłoża się kurczą). Stąd może wynikać mniejsza pojemność w litrach podłoża w danych opakowaniach. Jest to zjawisko naturalne i nie jest to wada produktu. Oficjalna informacja nt. znajduje się również na stronie producenta w Japonii, pod tym linkiem http://jun-co.com/archives/3966/

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner