Mironekuton – Natural Deep Sea Mineral

Oryginalny japoński Qualdrop Mironekuton - Natural Deep Sea Mineral

Oryginalny Mironekuton, występuje tylko w Japonii i tylko w jednym regionie.  Jest wyjątkowo bogaty w minerały oraz wiele pierwiastków śladowych. Powstał miliony lat temu w czasie narodzin Archipelagu Japońskiego, kiedy dynamiczne siły geologiczne wyniosły pierwotne dno morskie na powierzchnię, odsłaniając miękkie i porowate pradawne morskie osady. Pokłady Mironekutonu zostały utworzone przez organizmy morskie z dawnych epok w wyniku odkładania osadów warstwa za warstwą, ich rozkładu i przekształcania w nowe formacje. W istocie w skałach wciąż można znaleźć skamieniałe pozostałości pradawnych skorupiaków. Oglądany pod mikroskopem elektronowym ukazuje zadziwiające nagromadzenie skamieniałych pozostałości po niezwykle zróżnicowanych dawnych organizmach morskich.

Poniżej prezentujemy zdjęcia oferowanego przez nas Mironekutonu. Są niesamowite! Warto zobaczyć. Po za tym cząstki Mironekutonu są silnie porowate i mają niezliczone mikropory o średnicy zaledwie 50 nm. Ten idealny rozmiar porów i struktura nadaje między innymi Mironekutonowi niezwykłe właściwości adsorpcyjne.

Ze względu na swoje przeróżne korzystne cechy jest bardzo popularny wśród japońskich hodowców krewetek (doskonale wpływa na ich witalność i wybarwienie) i posiadaczy zbiorników roślinnych, zwłaszcza w połączeniu z aktywnymi podłożami takimi jak Platinum Soil, gdyż znacznie zwiększa i ułatwia rozwój mikrobiologii – korzystnych bakterii oraz towarzyszącej flory (w podłożu oraz filtrze). Szczególnie polecany jest przy starcie zbiornika. Ten rzadki minerał umieszczony w akwarium służy, jako źródło minerałów dla wszystkich mieszkańców akwarium. Powoli uwalnia  zawarte w nim minerały, które doskonale wpływają na intensywność fotosyntezy i rozwój systemu korzeniowego roślin przyczyniając się do ich intensywnego wzrostu.

MIRONEKUTON

Oryginalny Mironekuton Qualdrop

Średni skład naszego Mirenekutonu pochodzącego z Japonii  (Analiza podstawowa): Al2O3-12,40%, SiO2-68,90%, CaO-2,6%, Fe2O3-1,6%, MgO-0,4%, Na2O-1,6%.

Jak stosować
Zalecamy ok. 100-150 g na 50 litrów wody w akwarium. Można umieszczać bezpośrednio w akwarium w jednym lub kilku kawałkach albo jako dodatek do filtra. Minerał będzie zachowywał swoje właściwości ok.4-6 miesięcy. Potem należy go wymienić.

Należy pamiętać, aby nie przekraczać rekomendowanych dawek. Zbyt duża ilość minerału może powodować wzrost wartości pH przy zbiornikach, w których wymagany jest niższy zakres pH np. ok. 6.

Dostępne opakowania
ok. 100g, ok. 300g i ok. 1 kg. Wszystkie rodzaje opakowań dostępne jest w naszym sklepie internetowym.  

Dostępny jest również Mironekuton w postaci bardzo drobnego pyłu - Mironekuton super powder -  w opakowaniach 30 g i 60 g.

Wszystkie rodzaje opakowań dostępne jest w naszym sklepie internetowym.  

All rights reserved © Qualdrop 2016. Copying reproduction and use of images and descriptions without permission is prohibited.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Qualdrop 2016. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć oraz opisów bez zgody zabronione.

Udostępnij

Translate »
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner