PrimePore

Prime Pore

PrimePore jest nowoczesnym ceramicznym materiałem filtracyjnym o unikalnej budowie. PrimePore ma kształt kulek o wnętrzu z pustą przestrzenią. Taka unikalna budowa zapewnia bardzo efektywne strefy beztlenowe. Budowa i porowata struktura PrimePore tworzy idealne warunki do rozwoju pożytecznych bakterii. Dzięki niezliczonej ilości porów o różnej wielkości powstają strefy tlenowe i beztlenowe. Umożliwia to m.in. zachodzenie procesów nitryfikacji jak i denitryfikacji. PrimePore posiada pory o rozmiarach 40-50 μm, które są efektywne biologicznie tzn. posiadają odpowiednie rozmiary umożliwiające zasiedlenie przez bakterie.  Rozwijające się bakterie na powierzchni i wewnątrz PrimePore rozkładają niepożądane substancje i oczyszczają wodę m.in. z amoniaku (NH4), azotynów (NO2) i azotanów (NO3). PrimePore ma kształt kuli o średnicy ok. 10-12 mm.

Zalety PrimePore

  1. Zapewnia idealne warunki do rozwoju pożytecznej flory bakteryjnej. 
  2. W znaczący sposób poprawia właściwości wody. 
  3. Przyczynia się do lepszego wzrostu roślin i rozwoju organizmów żywych. 
  4. Obojętny dla parametrów wody. 
  5. Usuwa zmętnienia.
  6. Ogromna powierzchnia filtracyjna 520 m2/ litr zawierająca pory biologicznie użyteczne o rozmiarach 40-50 μm. 
  7. Polecany do małych i dużych filtrów.

Prime Pore, budowa

Prime Pore, budowa

Prime Pore, struktura 00 SEM

Prime Pore, struktura 02 SEM

Prime Pore, struktura 01 SEM

Sposób użycia
PrimePore należy przepłukać przed zastosowaniem. Wkład ceramiczny musi być umieszczony w koszach filtracyjnych za wkładami do czyszczenia mechanicznego. Na każde 100 l wody korzystnie jest użyć ok. 1 l złoża. Wkład ceramiczny nadaje się do płukania i wielokrotnego użytku.

UWAGA! Nigdy nie należy czyścić ani wymieniać całej ilości złoża PrimePore w jednej operacji. W razie konieczności wymienić jednorazowo 30-50%. Nigdy nie czyścić zbyt rygorystycznie (kultury pożytecznych bakterii nie mogą zostać całkowicie zniszczone), w większości przypadków wystarczy zwykłe przepłukanie w wodzie spuszczonej ze zbiornika co kilka tygodni. Nie stosować do hodowli roślin i zwierząt przeznaczonych do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego. Preparat przeznaczony do akwariów z rybami i roślinami ozdobnymi.  Chronić przed dziećmi. Partie produkty mogą się różnić kolorem i jego odcieniem. Termin ważności: nieograniczony. Data produkcji jest jednocześnie numerem partii produkcyjnej.

Dostępne opakowania PrimePore: 250 ml (ok. 186 g), 500 ml (ok. 373 g) i 1000 ml (ok.745 g).

Produkt dostępny jest w naszym sklepie internetowym

Udostępnij

Translate »